Projekt


V rámci celosvětového projektu Mary's Meals zajišťujeme stravování dětí v jedné z afrických škol - v základní škole Namwiri u města Blantyre [stát Malawi, jižní Afrika].

Situace dětí v Malawi

  • chudoba

Velké množství dětí chodí ve stále stejném oblečení - v tom jediném, které mají. Spát chodí hladové - unavené myšlenkou, že další den budou čelit dalšímu boji o přežití.

  • bez rodičů

Ty šťastnější z nich mají rodiče nebo opatrovníka. Těm ostatním je vzala nemoc, jako např. velmi rozšířené AIDS. V zemi žije odhadem 500.000 sirotků. Vzdělávání je sice bezplatné, ale velké množství dětí nedokončí ani základní vzdělávání.

filozofie

Každé dítě dostane jedno jídlo denně - v místě, kde se vzdělává.

Náš cíl

Naším cílem je zajistit, aby všechny děti v této škole měly co jíst, aby se mohly učit, hrát si. Chceme, aby usínaly s pocitem, že další den půjdou do školy, kde dostanou hrnek kaše, která je zasytí na celý den. Chceme jim dát naději, že si díky vzdělání najdou práci a nebudou vykořisťováni jako jejich rodiče či vrstevníci.

Vraťme jim jejich dětství. Stačí opravdu velmi málo...

2,34 Kč

stačí na to, aby mělo dítě v Namwiri každý školní den co jíst...

Úžasní Češi

Projekt Mary's Meals se dostal do ČR teprve nedávno. Češi se ukazují jako štědří lidé s velkým srdcem. Množství dárců rychle roste a spolu s ním i počet dětí, které ví, že zítra ve škole dostanou najíst.

67.114 dětí

V roce 2022 bylo v ČR na projekt Mary's Meals darováno neuvěřitelný 30.805.437 Kč, díky kterým bylo naseceno 67.114 dětí.